Strona główna | TechnikaNowości wśród pap

Nowości wśród pap

Jak co roku Izolacja Matizol SA wprowadza na kolejny nowy sezon budowlany 2008 do swojej oferty nowości, które poszerzają dotychczasową ofertę produktów dostosowując ją do oczekiwań rynku.

Asortyment pap Izolacji Matizol

W katalogu pap modyfikowanych Izolacji Matizol SA pojawiła się nowa papa modyfikowana w grupie asortymentowej Welplast; jest to papa zgrzewalna modyfikowana na osnowie z włókna szklanego Welplast Super WV60 PYE S42.

Mimo, iż już dotychczasowy asortyment pap modyfikowanych Izolacji Matizol SA umożliwia inwestorom wielowariantowy wybór pap w zależności od wymagań konkretnego zadania inwestycyjnego, warunków technicznych przetargu lub zasobności kieszeni inwestora, to jednak coraz szerszy zakres zastosowań oraz względy ekonomiczne wywołują popyt na asortymenty pozwalające obniżyć koszty inwestycji czy remontu.


Zgrzewanie papy palnikiem

W dotychczasowej ofercie produkcyjnej pap modyfikowanych znajdowały się wyłącznie papy na osnowie z włókniny poliestrowej o gramaturze od 150 do 250 g/m2, grubości od 3,5 do 5,2 mm oraz giętkości od -5°C do -25°C, zarówno podkładowe jak i wierzchniego krycia, co zaspokaja praktycznie wszystkie potrzeby obecnych zastosowań w budownictwie. Najlepsze odmiany kauczuków SBS w połączeniu z asfaltami wysokiej jakości gwarantują najwyższe parametry pap modyfikowanych spełniających wszystkie wymagania. Wprowadzona do produkcji papa termozgrzewalna modyfikowana SBS Welplast Super uzupełnia ofertę o papę na osnowie z welonu z włókna szklanego 70 g/m2.
Parametr giętkości (-5°C), wystarczający w większości zastosowań, przekłada się na cenę.

Welplast Super WV60 PYE S42
Jest to papa asfaltowa, zgrzewalna, wierzchniego krycia, grubości 4,2 mm, modyfikowana elastomerem SBS, na osnowie z włókna szklanego o gramaturze 70 g/m2. Wierzchnia strona papy pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną, spodnia strona zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego. Papa ta łączy w sobie grubość, elastyczność i odpowiednią wytrzymałość w stosunku do umiarkowanej ceny. Gwarancja na trwałość materiału wynosi 7 lat.


Fragment linii produkcyjnej

Papę Welplast Super WV60 PYE S42 można stosować na różnych podłożach, ale najlepiej sprawdza się ona na podłożach stabilnych jako wierzchnia warstwa w wielowarstwowych pokryciach dachowych i w renowacjach starych pokryć dachowych.


W porównaniu do papy typu Welplast na asfalcie oksydowanym nowa Welplast Super WV60 PYE S42 posiada lepsze parametry i cechuje ją:
  • zwiększona zawartość masy asfaltowej,
  • wyższe parametry wytrzymałościowe,
  • zwiększona elastyczność,
  • możliwość stosowania w okresach chłodniejszych.

Papę tę, podobnie jak inne papy zgrzewalne, należy montować do podłoża i sklejać między sobą metodą zgrzewania, nadtapiając masę powłokową od strony przekładki antyadhezyjnej.


Produkt końcowy – rolki pap w drodze na palety


Inne nowości
Gonty heksagonalne cieniowane

Gonty bitumiczne coraz większą popularność jako materiał pokryciowy zawdzięczają m.in. urozmaiconym kształtom i bogatej kolorystyce. Wprowadzone do produkcji gonty heksagonalne cieniowane są asortymentem znanym na rynku materiałów pokryciowych, ale w ofercie Izolacji Matizol pojawiły się po raz pierwszy.

Będą one mocno promowane w roku 2008.

Oprócz poszerzenia asortymentu produkcji nowością są również nowe opakowania wyrobów papowych – kaptury mleczne.

W porównaniu z poprzednimi, nowo wprowadzane opakowania skuteczniej zabezpieczają wyroby przed uszkodzeniami w transporcie i są wytrzymalsze na rozrywanie. Przede wszystkim chronią opakowane rolki papy przed niszczącym działaniem promieni słonecznych.

Na podst. materiałów
Izolacji Matizol


Źródło: Dachy, nr 1 (97) 2008

CZYTAJ WIĘCEJ

Papa wierzchniego krycia
Papa bitumiczna do klejenia na zimno lub na gorącoDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się