Energooszczędność w pakiecie
Nowością na rynku jest uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją. To doskonałe rozwiązanie systemowe firmy Fakro, gwarantujące szczelne i "ciepłe" połączenie okna z połacią dachu.

Kołnierz energooszczędny EHV-AT
Do tej pory zadaniem standardowych kołnierzy uszczelniających było wyłącznie odprowadzanie wody deszczowej poza okno. Natomiast kołnierz Thermo umożliwia dodatkowo docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna, dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Materiał termoizolacyjny charakteryzuje się doskonałymi parametrami (bardzo dobry współczynnik ?).
Kołnierz Thermo izoluje termicznie okno i w zależności od typu okna, poprawia współczynnik przenikania ciepła nawet do 15%. Ogranicza ryzyko powstawania ewentualnych mostków termicznych i strat ciepła.
EHV-AT Thermo jest uniwersalnym kołnierzem uszczelniającym i może być stosowany do wszystkich pokryć dachowych o wysokości profilu do 90 mm. Przeznaczony jest do okien dachowych każdego typu, zarówno drewnianych, jak i aluminiowo–tworzywowych. Podczas montażu okna dachowego trudno jest dokładnie wypełnić materiałem termoizolacyjnym szczeliny pomiędzy oknem a konstrukcją dachu. Do takich celów firma Fakro oferuje specjalnie przygotowany zestaw izolacyjny XDK. Służy on do szybkiego i szczelnego wykonania paroprzepuszczalnej i paroszczelnej izolacji termicznej wokół okna.

Przekrój zestawu XDK
Zestaw składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego, kołnierza paroszczelnego oraz materiału termoizolacyjnego w postaci bloków o przekroju 150 x 50 mm i 70 x 50 mm oraz warkocza o przekroju okrągłym ? 50 mm. Materiał termoizolacyjny wykonany jest z naturalnej i specjalnie impregnowanej wełny owczej. Wełna owcza jest produktem naturalnym, bez zapachu, delikatnym dla skory, niepodrażniającym oczu i przyjaznym dla montażysty. Ma odpowiednią gęstość i dużą sprężystość, dzięki czemu dokładnie wypełnia szczeliny wokół okna. Jest też łatwa w dzieleniu i formowaniu, umożliwiając docieplenie okna na wiele sposobów, w zależności od metody montażu w połaci dachu.
Kołnierz paroprzepuszczalny służy do połączenia okna z folią dachową stosowaną w konstrukcji dachu. Wykonany jest z wysokiej jakości membrany wysokoparoprzepuszczalnej, która chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem i utratą jego energooszczędnych funkcji. Kołnierz paroszczelny montowany jest od środka pomieszczenia jako bariera dla ciepłego, wilgotnego powietrza, ponieważ jakiekolwiek zawilgocenie wełny izolacyjnej prowadzi do spadku jej właściwości termoizolacyjnych.
Oryginalne, energooszczędne produkty Fakro przeznaczone do montażu okien dachowych zapewniają szybki, łatwy i co najważniejsze, poprawny montaż.
Na podstawie materiałów
firmy Fakro
Źródło: Dachy, nr 1 (205) 2017
Data publikacji: 2017-02-19
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz | > Zaloguj się |
ZOBACZ TAKŻE
Co pod pokrycie, cz. 1
Grafit i łuski
Elektronarzędzia do zgrzewania na dachu płaskim
Z teczki biegłego, cz. 3
Efektywność w budownictwie Membrany Tyvek
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Geometria w praktyce, cz. 2. Dach czterospadowy i kopertowy
Błędy w układaniu folii paroizolacyjnych
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 1
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym, cz. 2
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 6
Geometria w praktyce, cz. 1. Dach pulpitowy i dwuspadowy
Kominy - zmora inwestora i dekarza, cz. 2. Kominy systemowe
Odwodnienia zewnętrzne dachów o pokryciu bitumicznym, cz. 2
Obciążenie dachów wiatrem w świetle nowej normy, cz. 2*
Materiały do terminologii więźb dachowych - podstawowe pojęcia, cz. 2
Co pod pokrycie, cz. 1
Z teczki biegłego, cz. 19
Zalecenia Techniczne. Okapy
Błędy projektowe w konstrukcjach dachów drewnianych i ich skutki , cz. 1
Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie
Z teczki biegłego, cz. 15
Anatomia okapu, cz. 2. Elementy, funkcje, rozwiązania
Stropodachy płaskie z odwodnieniem wewnętrznym cz. 1*
Obróbki blacharskie na dachach krytych blachą płaską. Detale
Rozważania o dachach, cz. 2. Trzeci wymiar Pitagorasa i sinus z cosinusem
Taśmy do obróbek kominów
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Historyczne ciesielskie konstrukcje dachowe. Propozycja systematyki i uporządkowania terminologii, cz. 5
Dlaczego dachówka? Cz. 2 Dachówka czy blachodachówka?
Anatomia okapu, cz. 1. Dwa rozwiązania