Strona główna | Przegląd technicznyOkna oddymiające

Okna oddymiające

Okna oddymiające Fakro wraz z systemem oddymiającym chronią ludzkie życie oraz dobra materialne utrzymując drogi ewakuacyjne wolne od dymu, gazów toksycznych oraz ciepła, które powstają podczas pożaru.

Fot. Fakro

Okno oddymiające FSP posiada dwa elektryczne siłowniki o wysięgu 350 mm każdy, które automatycznie otwierają skrzydło poprzez sygnał elektryczny podany z systemu sterowania. Otwarte skrzydło chroni otwór przed negatywnym wpływem bocznego wiatru. Konstrukcja klapowa okna powoduje, że okno nie wymaga montowania zewnętrznej skrzynki osłonowej, w której może zalegać śnieg i uniemożliwić otwarcie klapy. Skrzynka osłonowa pogarsza również estetykę dachu. W czasie zwykłych warunków eksploatacji okno służy do przewietrzania
i doświetlenia pomieszczenia.


Fot. Fakro

Nowe innowacyjne okno FSJ łączy zalety klapy dymowej i okna obrotowego. Zapewnia to maksymalną wydajność przy odprowadzaniu dymu i ciepła z wnętrza budynku podczas pożaru. Górne skrzydło obrotowe może również służyć o codziennego przewietrzania, a dolne otwiera się tylko w czasie pożaru. Wewnętrzne, ruchome deflektory zapewniają maksymalne wartości czynnej powierzchni oddymiania. Deflektory wysuwane są podczas otwierania klapy, tworząc wachlarz osłaniający otwór przed bocznym wiatrem. Po zamknięciu okna deflektory są niewidoczne i nie psują estetyki dachu, ponieważ chowają się w specjalnych kasetach na ościeżnicy.

Źródło: Dachy, nr 8 (128) 2010

CZYTAJ WIĘCEJ

Fire Guard Bezpieczeństwo pożarowe budynków
Dachy - wymagania bezpieczeństwa pożarowego
Odbiory systemów wentylacji pożarowej z wykorzystaniem ciepłego dymu
Straż pożarna pod nowym dachem
Okna dachowe
Nowy model klapy oddymiającej
Okno oddymiające FSP. "Droga" dla dymu w czasie pożaru
Okno oddymiająceDODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się