Strona główna | Materiały papy
‹‹‹ poprzednia12następna ›››

Papa na rzepy

Przegląd techniczny
Firma Kebu zaadaptowała popularne zapięcie na rzepy w produkowanych przez siebie termozgrzewalnych papach bitumicznych easyklett®.

Zgrzewanie pap i membran PVC - ekspozycja na szkodliwe substancje

Technika
Zgrzewanie pap bitumicznych i membran PVC sprawia, że pracownicy są narażeni na wdychanie oparów i aerozoli. Pomiary przeprowadzone na stanowiskach pracy w Niemczech i innych krajach europejskich jednoznacznie dowodzą jednak, że ekspozycje są bardzo niskie.

Kolorowe papy

Przegląd techniczny
Należąca do Grupy Atlas firma Izolmat wprowadza dla pap pod swoją marką banderole ze specjalnymi kolorystycznymi oznaczeniami.

Papa bitumiczna do klejenia na zimno lub na gorąco

Przegląd techniczny
Mogat-Werke wprowadził na rynek nową papę bitumiczną.

Hektary papy na trapezie

Technika
Konstrukcja wielkopowierzchniowych obiektów magazynowych nie jest skomplikowana. Podobnie jest z ich dachami. Mają postać ogromnych płaszczyzn, gdzieniegdzie urozmaiconych świetlikami, antenami, wyłazami. Niemniej jednak muszą to być powierzchie dokładnie zaizolowane materiałami wysokiej jakości, tak aby dac...

Papa wierzchniego krycia

Przegląd techniczny
Elastomerobitumiczna papa BauderFLEX PV 4 E nat jest przeznaczona do wykonywania wierzchnich warstw wielowarstwowych pokryć dachowych. Papę klei się do podłoża metodą zgrzewania całopowierzchniowego.

Papy modyfikowane

Technika
Materiały stosowane do hydroizolacji użytkowych oraz nieużytkowych powierzchni dachowych powinny charakteryzować się odpowiednimi właściwościami, dostosowanymi do rodzaju podłoża i układu pokrycia. Wybór odpowiednich do danej sytuacji materiałów oraz prawidłowy układ warstw obejmujący paro-, termo- i h...

Nowe papy termozgrzewalne

Przegląd techniczny
Nexler to nowa marka pap, których produkcja rozpoczęła się w Zakładzie Materiałów Hydroizolacyjnych w Jaśle, należącym do Lotos Asfalt.

Na początku była papa (a potem gont)

Technika
Najpierw, jak to często bywa, dach otrzymał tymczasowe pokrycie z papy bitumicznej. Na ostateczne pokryciem inwestor wybrał gont bitumiczny w harmonizującym z budynkiem kolorze brunatno-zielonym.

Papy bitumiczne - ich rodzaje i zastosowanie

Technika
Bitum to materiał znany i stosowany od wieków, wykorzystywany do uszczelniania obiektów wysokich, inżynieryjnych, dachów itd. Jednak bitum nie zawsze jest taki sam – jego jakość zależy od jakości ropy naftowej, sposobu jej destylacji i innych czynników. W interesującym nas przypadku pap bitumicznych do...

‹‹‹ poprzednia12następna ›››